Atë puthje

by

Atë puthje

Atë puthje të rrëmbyer
Që të dhashë dikur-dikur
Pse më duket vetullprerë
Si tani ta jap,sikur…

 

Sepse mbresa qe e tillë,
Që aq shumë,moj,më shijoi
Bëhem djalë i përtërirë
Sado mosha mua më shkkoi.

 

Mosha shkoi,po jo kujtimi
Mbresa e puthjes vjen më shfaqet
Sado plak është Përparimi
Sulet teje(Ç’i do llafet?!)

 

Llafet janë pa bereqet
E ka thënë me kohë i pari
Sado jam në moshë të tretë,
Ke parë ti,që ma do xhani…

21 prill 2007

 

6 Përgjigje to “Atë puthje”

 1. Përparim Hysi Says:

  Provë
  Më nuk begenis të hedhësh dhe një sy,
  Pale që të japësh një mendim!
  Ta hajë dreqi!Pse gjithë kjo “armiqësi!”
  Vetëm e vetëm nga një keqkuptim.

 2. valerja Says:

  ne zemer te kom pas kurr nuk
  kom menu me te lone
  gjdo dite e me teper te kom
  dasht

 3. valerja Says:

  Nje puthje te vogel eshte
  pran buzve te tua te lutem
  mos e largo se brenda
  me ke mua

 4. valerja Says:

  Kur me do
  Mos me tradhto
  Kur me puth
  Mos me lendo

 5. valerja Says:

  Kur ti putha
  Buzet e ndeva
  Gnagjesin kurr nuk
  Ekam menduar se
  Dote betem pa ty

 6. Kosovarja Says:

  puthja jote osht si rrush
  kut em prek me dridhet trupi
  veq mas shumti qa kam desht
  ku me then fjalen te dua!!!!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s


Këtë e pëlqejnë %d blogues: