Buzët e Sheriarit

by

Buzët e Sheriarit

Seç më flet dikush nga larg
Veç për buzët e Sheriarit!
Zë e ndizet imi gjak
Zë më ndizet si prej zjarrit.

 

S’është i stisur.I vërtetë,
Se është zjarr ndezur nga malli
E di mirë dikush që flet
Se çfarë buzësh kish Sherjari!

 

Këto buzë të ëmbëla mjaltë
I shijova unë së pari
Ndaj më vijnë dhe më zënë djajtë
Ah,çfarë buzësh kish Sherjari!

 

Zë më hapet plagë e vjetër
Koren seç i hoq dikush.
Dhe,sado jam burrë i vjetër,
Ky kujtim me lotë më mbush.

20 prill 2007

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s


Këtë e pëlqejnë %d blogues: