Një zog

by

Një zog

Një zog i lumtur ka hapur krahët
Ka hapur,ka pushtuar zemrën time!
Dhe s’mbahem nga ohet dhe ahet
Se jam me ty,moj shpirtja ime.

 

Cicërin-cicërin gëzueshëm
S’mbahet,s’mbahet kënaqësisë
Ah,se ç’çast i mrekullueshëm!
I tillë është çasti i dashurisë.

 

Dashuria është tërë bota
Të tjerat janë veç marrina
Dhe ja tek të marrë hopa
Ty që me je vetë mrekullia.

30 mars 2007

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s


Këtë e pëlqejnë %d blogues: