Soditje

by

Soditje

Trupin tënd-lakuriq
Sa e shoh,mendja eksiq!
Sepse iku dhe kaptoi
Pa më thuaj:ku qëndroi?

 

Domosdo,qëndroi tek ti
Se nuk mbahej në burgji,
Se u shfaqën gjithë nishanet
Natyrisht,më zunë alarmet!

 

Shfaqen supet,shfaqen gjiret
Sërë-sërë,të gjitha hiret!
Upupu,si je e tëra?!
Gati mua t’më bjerë cërma!

 

Edhe ika,u xhindosa
Pas nishanesh krejt u sosa
Më la mëndja,shkoi e iku
Lakuriqja keq më fshiku.

13 korrik 2007

 

Një Përgjigje to “Soditje”

  1. Përparim Hysi Says:

    Edrus!Të falënderoj se,ndoshta,këtë radhë do kalojë ky mesazhi im.Gjtihshka që ke shkruar tek”blogu yt” e kam lexuar,por ky,kompjuteri im ka ca”naze”.Dhëntë Zoti që këtej e tutje të shkruaj lirshëm.
    Përqafime dhe gjithë të mirat!
    Përparim Hysi,12 gusht 2007

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s


Këtë e pëlqejnë %d blogues: