Ti

by

Ti

Ti qe e bukur si një vegim!
Fustani mbi trup si derdhur mbi shkumë!
O Zot,a ma tregon dot “magjinë”
Se aq jam mahnitur(më zuri me shkumë?!)

 

Dua ta shpengoj unë imagjinatën time
Se brune me sy të kaltër rrallë kam parë
Ah,ta dish,o moj mikja ime!
Gojëhapur mbeta nga kjo pamje e rrallë.

 

E di që jetëshkurtër është bukuria
E di mirë tani që jam flokëbardhë!
Por ja që u marrosa unë nga bukuria
Dhe humba arsyen,sa mora prrallë.

 

S’kish se si?Ç’mund të bëja tjetër?
Qe një “magji” që na zuri të gjithë.
Tek shkruaj tani që jam burrë i vjetër
Dua që të më zëjë prapë ai “grip”

 

Dua?!Po vallë kaq a mjafton?
Rinia iku dhe kurrë s’kthehet më.
Në shkrova për dikë që zemëra ma don
E bëra se s’e di(në rron a s’rron më…)

5 qershor 2007

 

Një Përgjigje to “Ti”

  1. Kosovarja Says:

    Ti je aj qe e du
    edhe kurr ne jet skam met harru

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s


Këtë e pëlqejnë %d blogues: