“Vera” e hireve të tua

by

  ”Vera” e hireve të tua

“Vera” e hireve të tua
Seç më dehu(qe “verë” e fortë!)
Je e bukur,s’ke se ç’thua
Më goditi mu në kokë.

 

Edhe mbeta me gojëhapur
Sikur hëngra “gjellë të nxehtë!”
Se,sado që jam flokzbardhur,
Kam ende një dell sherret.

 

Zë kullos në kohëra djali
Kur kullosja hergjele
Ato hire:t’i marrë djalli!
Sa më ngasin:olele!

 

Dhe bërtas siç bën i marri
Jam i dehur:s’e bëj hasha!
Qasu t’hu se më griu malli
Plasa,hiremadhe,plasa…

29 mars 2007

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s


Këtë e pëlqejnë %d blogues: